Zamknij

Szkoła przez internet. Jak w praktyce wygląda zdalne nauczanie?

17:40, 03.04.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Od środy (25 marca) szkoły mają obowiązek realizowania nauczania zdalnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej oczekuje realizowania podstawy programowej. Rodzice alarmują, że ich dzieci są zasypane zadaniami do wykonania w domu. Nauczyciele podkreślają z kolei, jak praktyka rozmija się z ministerialną teorią.

Do świąt szkoły pozostaną zamknięte. Od 25 marca mają obowiązek zdalnego nauczania.

- Apeluję i proszę dyrektorów szkół oraz nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci. Proszę wszystkie organy prowadzące i samorządy o okazanie niezbędnego wsparcia materialnego i organizacyjnego. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie - zaznacza Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

Z drugiej strony jednak szkoły mają obowiązek realizacji pełnej podstawy programowej. Jak czytamy w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej: "Organizując uczniom kształcenie na odległość, dyrektor musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów". Jak to wygląda w praktyce?

W nowym "Tygodniku" przedstawiamy opinie maturzystów (którzy wskazują na wady i zalety nauczania zdalnego), rodziców oraz nauczycielki języka polskiego jednej ze szkół z powiatu tucholskiego. Co Wy myślicie o nauczaniu zdalnym? Zachęcamy do lektury "Tygodnika" oraz komentowania na naszym facebooku oraz www.tygodnik.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MalyMaly

0 0

Zabawa w szkole, do tego zrobiono maturę próbna online, zestawy z ubiegłych lat, a maturzysci ściągali za strach 00:55, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierownik osiedlaKierownik osiedla

1 0

Nauczanie zdalne jest dobrym pomysłem, natomiast nie w takim zakresie, jaki jest obecnie realizowany. Jednak to rozwiązanie jest mocno ograniczone, zresztą co więcej wymagać od takiego szybkiego wdrożenia. 15:27, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz