Zamknij

ZAKAZ wstępu do lasów! Dzisiejsze ogłoszenie Ministerstwa Środowiska zaskoczyło

18:19, 03.04.2020 | P.P, fot. nadesłane
Skomentuj
Przykład ogłoszenia, które pojawiło się w Nadleśnictwie Tuchola. Zakaz obejmuje cały kraj. Fot. nadesłane
REKLAMA

Dziś ok. godz. 16.00 Ministerstwo Środowiska ogłosiło zakaz wstępu do lasów i parków narodowych. W ostatnich godzinach informacje o "zamknięciu" lasów nadeszły do "Tygodnika" z lokalnych nadleśnictw. Przynajmniej na Facebooku ministerstwa ogłoszenie zakazu spotkało się z ostrymi reakcjami i komentarzami.

Od 3 do 11 kwietnia, z polecenia premiera, w "trosce o zdrowie i bezpieczeństwo". M.in. tego dowiadujemy się z pierwszych zdań ogłoszenia w internecie Ministerstwa Środowiska, które zostało opublikowane dziś ok. godz. 16.00. W tym samym czasie o poinformowanie o odgórnym zakazie poprosiły nas nadleśnictwa Woziwoda i Zamrzenica (zakaz dotyczy oczywiście wszelkich nadleśnictw). Zakazy fizycznie zostały "wywieszone" w lokalnych kompleksach leśnych - zdjęcia otrzymaliśmy od czytelników. 

- Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe - czytamy w ogłoszeniu, którego pełną treść publikujemy poniżej.

Ogłoszenie zakazu wstępu zaskakuje, ponieważ podczas konferencji prasowej premiera sprzed kilku dni, z szeregiem poważnych ograniczeń, nie było o nim mowy. Zakazano wówczas wstępu m.in. do parków, skwerów, na plaże itp. 

Zakaz wstępu do lasu spotkał się z burzą w komentarzach na Facebooku Ministerstwa Środowiska (link poniżej):

Pełna treść ogłoszenia Ministerstwa Środowiska, która pojawiła się ok. godz. 16.00 na facebooku resortu. (LINK DO FB):

"Z polecenia Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom."

(P.P, fot. nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

0 0

Bardzo dobra decyzja!!! 08:52, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz